سایت شهدای شهرستان رودبار
شهادت سرا
shahadatsara.ir
امروز چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ و ساعت ۱۴:۳۴ دقیقه می باشد.
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ | ساعت انتشار : ۱۹:۵۸ | کد خبر : 1582 | نویسنده : shahadatsara
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • وصيت نامه ی شهيد ايرج شعبانی

 • دسته بندی مطلب : وصیت نامه | تعداد بازدیدها : 1,399 views نفر
 • وصيت نامه ی شهيد ايرج شعبانی

  بنام خدايی كه خون شهيدان را سبب حيات دين قرار داد

  يا ايها الذين آمنواتقوالله و ابتَوُ اليه الوسيلهُ و جاهدوا فی تسبيلهِ لَعَلَّكُم تُفلحون

  ای‌اهل ايمان از خدا بترسيد و بوسيله ايمان و پيروی از اولياء حق بخدا توسل جوئيد ودر راه او جهاد كنيد تا رستگار شويد .

  درود بر حسين بن علی يكه تاز ميدان جهاد و شهادت و اسوه ی شهامت و شجاعت و سلام بر نايبان صديقش كه چون پروانه به دور شمع گرد حسين جمع شدند و عاشقانه سوختند .

  ودرود فراوان بر امام امت خمينی كبير يار و ياور مستضعفان جهان و شهداء گلگون كفن تاريخ .

  وصيت نامه اينجانب ايرج شعبانی به پدر و مادر و برادران و خواهران عزيز و ملت مسلمان به شرح زير می باشد :

  هر كس كه در راه خدا جهاد می كند و كشته می شود هرگز نمی ميرد بلكه زنده است و نزد خدا روزی می خورد .

  پدر و مادر عزيز وظيفه هر فرد از نظر اسلام اين است وقتی كه كشورش و ميهن عزيزش و از همه مهم تر اسلامی كه با خون هزاران شهيد آبياری شده مورد حمله وحشيانه يزيديان زمان می گردد بايد به مقابله با يزيد زمان برخواسته وآن ها را نابود كرد . در حال حاضر ايران و اسلام عزيز ما از هر طرف مورد حمله قرار گرفته است و ما در موقعيتی بسيار حساس قرار گرفته ايم . پس من وظيفه شرعی خود دانستم كه با ايمانی كه به خدا و روز قيامت دارم پای به عرصه جهاد گذاشته و در راه خدا جهاد كنم كه شايد مورد لطف و عنايت خدا واقع شده و توانستم از گناهانم پاك شوم . خدايا ياريمان كن تا بتوانيم به وظيفه شرعی خود عمل كنيم .

  پدر و مادر عزيز حالا كه من عازم جبهه هستم اميدوارم كه برای شما يك فرزند نيكو و صالح بوده باشم و از اين كه تا بحال نتوانستم مام خوبيها و زحمات شما را جبران كنم اميدوارم كه مرا مورد عفو قرار دهيد . ومن وصيت مهمی ندارم تا برای شما بازگو كنم و تنها وصيت من به شما اين است :

   اگر خدا خواست و شهادت نصيبم گرديد هرگز برايم گريه و زاری نكنيد بلكه بسيار خوشحال باشيد زيرا من در راه خدا كه مدت ها آرزوی من بود و در پي آن بودم پيروز شدم . زيرا مردن راهی است كه تمام انسان های روی زمين آن را می پيمايند ولی شهيد شدن و جان را در راه خدا فدا كردن راهی است كه نصيب هر كس نمی شود . و من هم اين لياقت را در خود نمی بينم و اميدوارم كه در اين راه گناهانم سبك شده و به آرزوی خود برسم .

  مادر جان هر وقت به ياد من افتادی و بر سر قبر من آمدی و خواستی گريه و زاری كنی بياد كربلای حسين ( ع ) باش كه چگونه برای برقراری حق و آزادی مسلمانان از چنگال دشمنان تمام فرزندان خود را در راه خدا يكی پس از ديگری تقديم نمود .

  پدر و مادر عزيز علی اكبر و قاسم و علی اصغر شش ماهه مگر در ميدان حق عليه باطل يكی پس از ديگری به شهادت نرسيدند و يا حضرت عباس مگر دو دست خود را در راه خدا از دست نداد و يا امام حسين ( ع ) مگر در راه خدا جان خود را فدا نكرد پس من از آن مردان بزرگوار بالاتر نيستم ، بلكه يك بنده ی گناهكارم .

  و ديگر وصيت من به شما پدر و مادر عزيز اين است كه تا حد امكان سعی كنيد پس از شهادتم در پيش مردم گريه و زاری نكنيد و خود را مانند هزاران پد و مادرانی كه فرزندان خود را در راه ميهن عزيز و اسلام راه خدا از دست داده اند . بدانيد و از خدا بخواهيد كه مرگ من فی سبيل الله باشد .

  شما بايد افتخار كنيد كه چنين فرزندی داشته و در راه خدا تقديم نموده ايد و بدانيد كه شهيد هرگز گريه و زاری ندارد بلكه بايد جشن گرفت . و مبادا كه فكر كنيد كه پناه بردن به شهادت فرار از زندگی است بلكه به حق پيوستن است . و تنها پيام من به شما اين است كه اسلام و امام را ياری كنيد زيرا اسلام انسان را به مرحله انسانيت می رساند و پرورش می دهد و اين انسان هرگز زير بار ستم  نمی رود و مرگ با افتخار را بر زندگی ننگين ترجيح می دهد . و اين ملت پيروان دين خدا و رهروان راه حسينند و راضی هستند تا خون خود را ريخته تا آبروی خود هميشه در تاريخ حفظ گردد . امت شهيد پرور و قهرمان ايران خداوند بر شما منت نهاده و اين رهبر را برايتان فرستاده و وظيفه تك تك شماست كه به رهنمود های اين رهبر عزيز گوش فرا داده و درخواست های آن را عمل نمائيد و هميشه پشتيبان روحانيت و سپاه پاسداران و ارگانهای انقلابی باشيد تا در زندگی موفق و پيروز شويد . امام شب و روز به فكر امت است و شبها تا صبح نمی خوابد با خدا راز و نياز می‌كند و امامی كه چون كوه در برابر تمام ابرقدرت ها ايستاده . خدايا هستی ما فقط امام عزيز است از لحظه لحظه عمر ما بردار و بر عمر امام عزيز بيفزای .

  وصيت نامه ی شهيد ايرج شعبانی

  وصيت نامه ی شهيد ايرج شعبانی

  پدر و مادر عزيز فرزندان خود را خوب تربيت كنيد و با ملايمت با آنان رفتار كنيد تا در جامعه سربلند باشيد و برادران و خواهران من اگر نسبت به شما بدرفتاری كرده ام اميوارم مرا ببخشيد و درسهايتان را بخوانيد تا بتوانيد در آينده فرد مفيدی برای جامعه باشيد . زيرا از اين پس جامعه افراد غير مفيد را نمی پذيرد و هميشه از حق پشتيبانی كنيد چه بسا كه بر عليه خودتان باشد و در برخورد با افرادی كه انديشه های مخالف دارند سعی كنيد با هدايت كردن آنان را قانع كنيد و هميشه به پدر و مادر خود احترام بگذاريد .

  پدر و مادر و برادران و خواهران عزيز من همين جا با شما خدا حافظی كرده و شما را به خداوند بزرگ می سپارم به اميد پيروزی حق بر باطل و برافراشته شدن پرچم حق در سراسر جهان .

  خدايا به من شهادت و به خانواده ام صبر و شكيبايی عطا كن .

  خدايا به من قدرت و عنايتی عطا كن تا بتوانم از شهوات نفسانی دوری جسته و به مرحله انسانيت برسم .

  خواب در سنگر لذتی مردانه دارد و استراحت در بستر مزه ی زنانه دارد .

  بر گو َره خمينی باشد َره سعادت

  آن َره اين سه چيز است : ايمان ـ جهاد ـ شهادت

  والسلام عليكم و رحمت الله و بركاته

  فرزند حقيرتان ايرج شعبانی 61/11/2

  زندگینامه شهيد ايرج شعبانی

  نظرات کاربران در مورد "وصيت نامه ی شهيد ايرج شعبانی"

  نظرات

  لظفا کامل کنید. *

 • سرویس فیدبرنر گوگل
 • پلاک8گیلان
 • اوّلین ها

  اولین های شهدای شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • فهرست شهدا

  فهرست الفیایی شهدای گرانقدر شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • 3شهید

  سه شهید در آغوش یک شهید


  shahadatsara.ir

 • اولین شهید

  اولین شهید شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای زن

  بانوان شهیده شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای ارتش

  شهدای ارتش شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای انقلاب

  شهدای تا پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای بسیج و سپاه

  شهدای بسیج و سپاه شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای سادات

  شهدای سادات شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای ترور

  شهدای ترور شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای دانش آموز و فرهنگی

  شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای بمباران و حمله موشکی

  شهدای بمباران و حمله موشکی شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir