سایت شهدای شهرستان رودبار
شهادت سرا
shahadatsara.ir
امروز چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ و ساعت ۱۴:۳۶ دقیقه می باشد.
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۲ | ساعت انتشار : ۱۵:۳۰ | کد خبر : 1737 | نویسنده : shahadatsara
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • وصیت نامه ی پاسدار شهيد علي يوسفي

 • دسته بندی مطلب : وصیت نامه , یوسفی علی | تعداد بازدیدها : 1,456 views نفر
 • shahidAliYousefi (10) shahidAliYousefi (13)شهید علی یوسفی
  تاریخ تولد : ۱۳۴۱
  تاریخ شهادت:۱۳۶۱/۸/۱1
  محل تولد : روستای نمک‌آوران – لوشان
  محل شهادت : موسیان

  پاسدار شهيد علي يوسفي در سال هزارو سيصد و چهل و يك در روستای نمک‌آوران لوشان ديده به جهان گشود.و در سن بيست سالگي در عمليات محرم در تاريخ 11 آبان هزارو سيصد و شصت و يك به شهادت رسيد.

  من المومنين رجال صدقوا ما عاهدوالله عليه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ينتظرو ما بدلوا تبديلا .

  از اهل ايمان هستند كسانی كه به پيمان با خداوند وفا كرده اند بعضی از آنان جان بر سر پيمان نهادند و گروهی ديگر در انتظار شهادتند و هرگز از راه خويش باز نمی گردند .

  آن كس كه تو را شناخت جان را چه كند     فرزند و عيال خانمان را چه كند

  ديوانه كنی هر دو جهانش بخشی              ديوانه تو هر دو جهان را چه كند

  با درود فراوان به شهدای حق وفضيلت ، از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی ايران بالاخص جنگ تحميلی و با درود به رهبر كبير انقلاب اسلامی ايران « امام خمينی »‌

  همانطوری كه می دانيم اسلام از زمان ظهور پيغمبر اكرم ( ص ) و ائمه اطهار ( ع ) درگير با كفار و دشمنان اسلام بوده و هست و برای اسلام چه شهدائی داده ايم شهيدانی چون سالار شهيدان امام حسين ( ع ) كه برای مبارزه با دشمنان اسلام خانواده اش را شهيد و اسير می كنند و او می گويد اگر با ريخته شدن خون من بايستی اسلام زنده بماند پس ای شمشيرها مرا دريابيد و می گويد هيچ گاه تن به ذلت نخواهم داد . هم اكنون كه ما با استكبار جهانی در نبرديم و دشمنان اسلام هر روز برای اين كه بتوانند اسلام را از بين ببرند ترفندهای مذبوهانه ی خود را به كار می برند يك روز با كودتا كه موفق نمی شوند و يك روز با ايجاد درگيری داخلی توسط گروهك های محارب و ضد انقلاب و يك روز با درگيری و ترور ، می بينيد كه موفق نمی شوند .

  كشور عراق را وارد به جنگ می كنند تا بتوانند توسط اين مزدوران خود فروخته چون صدام كافر و كشور اسلامی با هم درگير شوند و بهره ببرند پس بر ماست كه به مقابله با دشمنان عزيز اسلام بپردازيم و به ندای رهبر كبير انقلاب لبيك گفته و به ياری امام زمان ( عج ) كه فرماندهی جبهه ها را به عهده دارد با تمام قوا و با آخرين قطره خونی كه در بدن داريم تجهيز شويم . با اين كفار بعثی ، دشمنان اسلام به سركردگی آمريكا بجنگيم و شر اين اجانب را از سرزمين های اسلامی دور كنيم . با دادن خون خود به دشمنان اسلام بفهمانيم كه هيچ وقت اسلام و امام را تنها نخواهيم گذاشت و تا  به اهتراز در آمدن پرچم اسلام در سرتاسر جهان مبارزه هست . از خدای بزرگ می خواهيم ظهور امام زمان ( عج ) و فرجش را هر چه زودتر نزديك بگرداند ، تا حكومت اسلامی در سرتاسر جهان برگزار شود ، تا ملت مستضعف با آسايش تمام تر زندگی كنند.

  بار خدايا تو را شكر می گذارم كه شهادت نصيب من شد كه در اين ماه محرم ماه خون و شهادت و ماه جهاد و دفاع و ماه قربانی شدن در راه حق و ماه مرگ و زندگی كه عاشقان حسين ( ع ) از گوشه و كنار عازم كربلاهای ايران شدند و به ندای دين به دعوت حسين كه از حلقوم امام خمينی از تاريخ بعد از عاشورا خارج گشته لبيك گفته و به مبارزه بپردازند.

  با بار گناهی كه بر دوش داريم توانستيم در كنار رزمندگان اسلام كه مصداق كل يوم عاشورا و كل ارض كربلا ی حسينی را زنده كردند شركت كنيم ، تا شايد از طرف خداوند قلم عفو بر جرايم ما كشيده شود و بتوانيم خون ناقابل خود را برای حفظ اسلام و انقلاب هديه كنيم .

  از خداوند بزرگ می خواهيم كه اين هديه را از بنده ی گناهكار خود قبول نمايد و مرا در جوار شهدا قرار دهد . پدر عزيز سلام : پدر جان از تو می خواهم مرا ببخشی كه كم لطفی در برابر زحمات تو كرده ام و می دانم كه خيلی زحمت كشيده ای برای من و باری پدر جان اگر فرزند حقيرت سعادت شهادت را يافت و شهيد شد مبادا خود را نگران كنی و در تشييع جنازه من گريه كنی ، چون اگر تو گريه كنی دشمن از گريه تو خوشحال می شود و از تو می خواهم همان طوری كه موقع حركت به جبهه هيچ گونه نگرانی از خودتان نشان ندادی در شهادت من اگر اين افتخار نصيب من شد ناراحت نباشی . تو می دانی كه اسلام خون می خواهد .

  ما بايد خون بدهيم تا درخت اسلام آبياری شود پدر جان تو بايد شكر كنی فرزندی را تربيت كرده ای كه درراه حسين ( ع ) شهيد شود . او توانسته مسئوليتی را كه شهدا بر گردن او گذاشته اند انجام دهد و چون هدف ما جز قيام و زنده نگه داشتن اسلام چيز ديگری نيست تو بايد افتخار كنی كه از خانواده شهدا كه چشم و چراغ اين ملتند باشی و شما بايد ادامه دهندگان راه شهدا باشيد كه همان راه الله است و بايد سخنان اين رهبر را كه امنا سخنان قرآن است سرمشق خود قرار دهی . و مشت محكمی بر دهان دشمنان او بزنيد چون او بود كه باعث گشت ما از گمراهی نجات پيدا كنيم و راه انبياء را به طور احسن ادامه دهيم و آبرو و حيثيت اسلام را حفظ كنيم دعا كنيد كه خداوند هر چه زودتر فرج امام زمان ( عج ) را نزديك فرمايد و انقلاب اسلامی را به انقلاب جهانی مهدی صاحب زمان ( عج ) متصل نمايد و رهبر عزيز ما را تا انقلاب مهدی صحيح و سالم بدارد و در ضمن از شما می خواهم كه

  نگذاريد دشمنان اسلام در تشييع جنازه من شركت كنند و شجاعانه در مقابل آن ها بايستيد . در ضمن پدر جان اگر خواستی برای من گريه كنی حسين ( ع ) را بياد بياوريد و برای حسين و اهل بيتش گريه كنيد چون كه ما هر چه داريم از آن ها داريم و آن ها بودند كه اسلام را زنده نگه داشتند و معنی آزاد زندگی كردن را به ما ياد داده اند . اميدوارم كه خداوند ما را از ياران امام حسي ( ع ) و امام زمان ( عج ) قرار دهد .

  اما برادران عزيز همان مطلبی را كه برای پدرم نوشتم برای شما می گويم و از شما می خواهم از ادامه دهندگان راه شهيدان باشيد و راه آن ها را ادامه دهيد و می خواهم بيشتر به قرآن بينديشيد چون بهترين آموزنده و و نجات بخش ترين كتاب های آسمانی است كه انسان را از ظلمت به نور می كشاند . سعی كنيد كه اين كتاب آسمانی را تنها مگذاريد و ياد بگيريد . در ضمن از روحانيت دست برنداريد چون همان طوری كه امام فرمود كشور بدون روحانيت همانند كشور بدون طبيب است پس پشتيبان اين روحانيت مبارز باشيد و مشت محكمی بر دهان دشمنان آن ها بزنيد . در ضمن مرا در جوار شهداء در امامزاده حمزه ( ع ) لوشان دفن نمائيد . والسلام

  من پيامی برای ملت ندارم چون خود را در آن حد نمی بينم كه پيامی بفرستم چون امام وقتی كه می گويد ملت ما الهی شده است پس من چه كاره ام كه پيامی بفرستم و تنها خواهش من اين است كه به سخنان امام همانا كه كلام قرآن است گوش فرا دهند و آن را سرلوحه ی كارهای خود قرار دهند و از آن پند بگيرند و پشتيبان روحانيت باشند دهن ياوه گويان را ببندند و اين را در پيش خود زمزمه كنند كه خدايا ، خدايا تا انقلاب مهدی خمينی را نگه دار و ظهور امام زمان ( عج ) را نزديك گردان . دعا كنند كه اين جنگ هر چه زودتر تمام شود و همگی به زيارت كربلای حسين مشرف شوند و به امامت امام روح الله دشمن ابرقدرت ها نماز برقرار كنند كه صدام و صداميان را به زباله دان تاريخ بيفكنند .

  سخنی با برادران پاسدار ، اميدوارم كه هر خوبی و بدی كه در اين مدت بنده حقير در سپاه بوده ام ديده اند مرا ببخشند چون تنها خواهش من اين است كه اخلاق را رعايت كنند .

                                      خدايا ، خدايا تا انقلاب مهدی خمينی را نگه دار

  در ضمن اگر در اين چند قلمی كه نوشته ام اشكالاتی موجود است مرا ببخشيد هر چند خسته كننده است برای شما .

                                          علی يوسفی

   

  فیلم درباره این شهید +

  منبع :خادم بیت شهداکتاب صدای سخن عشق تألیف : کامبیز فتحی

  زندگینامه شهيد علی يوسفی

  تصاویر شهید علی یوسفی

  نظرات کاربران در مورد "وصیت نامه ی پاسدار شهيد علي يوسفي"

  نظرات

  لظفا کامل کنید. *

 • سرویس فیدبرنر گوگل
 • پلاک8گیلان
 • اوّلین ها

  اولین های شهدای شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • فهرست شهدا

  فهرست الفیایی شهدای گرانقدر شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • 3شهید

  سه شهید در آغوش یک شهید


  shahadatsara.ir

 • اولین شهید

  اولین شهید شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای زن

  بانوان شهیده شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای ارتش

  شهدای ارتش شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای انقلاب

  شهدای تا پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای بسیج و سپاه

  شهدای بسیج و سپاه شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای سادات

  شهدای سادات شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای ترور

  شهدای ترور شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای دانش آموز و فرهنگی

  شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای بمباران و حمله موشکی

  شهدای بمباران و حمله موشکی شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir