سایت شهدای شهرستان رودبار
شهادت سرا
shahadatsara.ir
امروز چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ و ساعت ۱۴:۴۴ دقیقه می باشد.
طراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرسطراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ | ساعت انتشار : ۲۱:۰۱ | کد خبر : 9193 | نویسنده : shahadatsara
 • تعداد نظرات : ۰ نظر
 • تصاویر یادواره شهدای دشتویل+فیلم دکلمه دختر شهید مهدی پور

 • دسته بندی مطلب : تصاویر , یادمان های شهدا , یادواره ی شهدا | تعداد بازدیدها : 1,170 views نفر
 • تصاویر یادواره شهدای دشتویل+فیلم دکلمه دختر شهید مهدی پور

  سردار حمزه فلاح در مراسم یادواره ۲۳ شهید دهستان دشتویل رودبار، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایام الله دهه فجر، تداوم برگزاری مراسم یادواره شهدا را مورد تاکید قرار داد و گفت: شهدا عند ربهم یرزقونند و نیازی به مجالس ما ندارند.

  وی، حیات طیبه را یکی از ویژگیهای شهدای والامقام دانست و ادامه داد: شهدا زنده هستند و اعمال و رفتار ما را از نزدیک می بینند و برآن نظارت دارند و اگر در ادامه مسیر آنان قدم برداریم خرسند می شوند و اگر از این مسیر دور شویم از رفتار و کردارمان ناراحت می شوند.

  جانشین سپاه بیت المقدس کردستان با بیان اینکه شهدا نیازی به فاتحه خوانی من و شما ندارند، ابراز داشت: خیابان های شهرهای ما را به اسم شهدا می زنیم اما رسم شهدا را فراموش می کنیم باید راهی که شهدا برای تحقق آن به پیروزی رسیدند را ادامه بدهیم.

  وی، روحیه جهادی را یکی از ویژگیهای جبهه و فرهنگ شهادت معرفی کرد و اضافه کرد: شهدا برای استمرار راهی که انتخاب کرده بودند از هرچه داشتند گذشتند و باید ببینیم امروز این روحیه جهادی و خدمت در بین مسئولین ما وجود دارد یا نه؟ اگر چنین روحیه ای بود خوشبحال شان و اگر کوتاهی صورت گرفته باید بدانیم جواب خون این شهدا را باید بدهیم.

  سردار فلاح، ولایت مداری را از دیگر ویژگیهای شهدا دانست و گفت: شهدا در عمل ولایت مدار بودند ولایت شعار نبودند و ولایتمداری را در میدان عمل پیاده کردند و در همه شرایط گوش به فرمان ولایت بودند.

  شهادت شهیدان کوچک زاده ها و شش شهید مدافع حرم گیلان بیانگر آن است که فرهنگ مقاومت و شهادت در گیلان جریان دارد.

  وی دشمن شناسی را وظایف همه دانست و افزود: مقام معظم رهبری در ماه های اخیر بیش از ۸۰ بار از کلمه نفوذ و بیش از ۲۴۰ بار از کلمه استکبار ستیزی استفاده کرده اند که همه اینها تلنگری از سوی مقام معظم رهبری است که نسبت به نفوذ و توطئه های دشمن هوشیار و بیدار باشیم.

  این فرمانده دوران دفاع مقدس، در ادامه صبر و استقامت و وفاداری را از دیگر ویژگیهای شهدا عنوان کرد و گفت: رزمندگان رودبار در عملیات کربلای ۵ مقاومت کردند، شهید دادند اما سر تسلیم فرود نیاوردند و سرانجام این مقاوت و خون دادن ها به پیروزی عملیات کربلای پنج ختم شد.

  وی ادامه داد: بسیاری از فرماندهان و رزمندگان در جبهه های جنگ سر و دست و پا دادند اما عقب نرفتند و با تمام توان ایستادگی کردند.

  سردار فلاح با بیان اینکه این سیره شهدا باید برای ما یک الگو باشد، اظهار کرد: شهدا برای رفاع از انقلاب تا پای جان ایستادند و ما نیز وظیفه داریم در مقابل استکبار ایستادگی کنیم.

  وی با بیان اینکه هرآنچه در جبهه ها به وقوع می پیوست از اخلاص رزمندگان بود، ابراز کرد: شهدا برای دل فلان مسئول در جبهه خدمت نمی کردند و تنها خدا را ناظر بر اعمال و رفتار خود می دیدند.

  جانشین سپاه بیت المقدس کردستان، ادامه داد: عده ای در حزب های سیاسی خود به دنبال آنند به هر قیمتی شده دیگران را به سمت خود بکشند در حالی که نمی دانند اگر نیتشان خالص باشد خدا آنها را در بین مردم عزیز می کند.

  وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم گفت: شهادت شهیدان کوچک زاده ها و شش شهید مدافع حرم گیلان بیانگر آن است که فرهنگ مقاومت و شهادت در گیلان جریان دارد.

  سردار فلاح شهدا را بهترین الگوها معرفی کرد و گفت: امروز در بین تمامی هجمه های دشمن شهدا بهترین الگو ها در جامعه هستند./منبع متن خبر زیتون خبر


  مسیر منتهی به مسجد برگزاری مراسم با تمثال مبارک شهدا مزین گشته بود و بسیجیان با لباس های بسیجی به میهمانان خیر مقدم می گفتند.
  متولیان برگزاری مراسم هم با نصب دوچادر ویژه برادران و خواهران از مدعوین استقبال می کردند.
  پرچم های رژیم منحوس صهیونیستی و آمریکای پلید هم زیر پای میهمانان یادواره شهدا بود تا بدانند شهدا با ایثارگری های خود آمریکا را زیر پا له کردند و امروز مبارزه با استکبار استمرار حرکت شهداست.

  مراسم یادواره با قرائت زیبای حاج مهدی نگهدار از حافظان و قاریان برجسته کشور آغاز شد و مجری برنامه هم دانش از مجریان سیمای مرکز گیلان بود.
  در این مراسم با اهدای لوح یادبود از خانواده های معظم شهدا تجلیل شد.
  بوسه سردار فلاح برچادر یکی از مادران شهدا که برای دریافت لوح یادبود به جایگاه آمده بود نیز قابل توجه بود.
  وقتی ۲۲ لوح خانواده شهید توسط مسئولین اهدا شد، یک لوح تقدیر که نام شهید گمنام روی آن حک شده بود باقی ماند که نگاه ها را به خود خیره کرده بود و مشخص نبود پدر و مادر چشم انتظار این شهید در کجای ایران اسلامی منتظر به زنگ درب خانه اند تا تکه استخوان های فرزند شهیدشان بازگردد.

  این لوح تا پایان مراسم در جایگاه باقی ماند.

  دلنوشته دختر خردسال شهید مهدی پور هم از دیگر بخشهای این مراسم بود.

  وقتی دختر شهید مهدی پور در حالی که بغض گلویش را گرفته بود و گریه می کرد و از دلتنگی های پدر و قول هایی که پدر برای روزهای مدرسه اش را داده بود می گفت، اشک و صدای هق هق گریه حاضرین فضای یادواره شهدا را منقلب کرده بود.

  در حالی سردار فلاح از اخلاص شهدا سخن می گفت که عده ای در حزب های سیاسی خود به دنبال آنند به هر قیمتی شده دیگران را به سمت خود بکشند، حضور برخی از چهره های انتخاباتی نیز در این مراسم به چشم می خورد.

  برخی از چهره ها که انگار آمده بودند تا فقط بگویند ما آمده ایم و می خواستند حضور خود را به مردم نشان دهند در برخی مواقع به حضور لحظه ای خود در مراسم بسنده می کردند و با هیئت همراه مجلس را ترک می کردند.

  مسئولین شهرستان هم حضور پررنگی در مراسم یادواره شهدا داشتند و در پایان سردار فلاح را تا خودرویش بدرقه کردند.
  عکس یادگار سردار فلاح با بسیجیان از دیگر حاشیه های این مراسم بود.

  نظرات کاربران در مورد "تصاویر یادواره شهدای دشتویل+فیلم دکلمه دختر شهید مهدی پور"

  نظرات

  لظفا کامل کنید. *

 • سرویس فیدبرنر گوگل
 • پلاک8گیلان
 • اوّلین ها

  اولین های شهدای شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • فهرست شهدا

  فهرست الفیایی شهدای گرانقدر شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • 3شهید

  سه شهید در آغوش یک شهید


  shahadatsara.ir

 • اولین شهید

  اولین شهید شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای زن

  بانوان شهیده شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای ارتش

  شهدای ارتش شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای انقلاب

  شهدای تا پیروزی انقلاب اسلامی شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای بسیج و سپاه

  شهدای بسیج و سپاه شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای سادات

  شهدای سادات شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای ترور

  شهدای ترور شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای دانش آموز و فرهنگی

  شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir

 • شهدای بمباران و حمله موشکی

  شهدای بمباران و حمله موشکی شهرستان رودبار


  shahadatsara.ir